Kimdir

Endüstri Mühendisliği (Lisans), İngilizce İşletme (Yüksek Lisans) ve Avrupa Birliği Siyaseti (Yüksek Lisans) eğitimini tamamlayan Cem Kütük, lojistik sektöründe özel müşterilere katma değerli hizmetlerin satışı, ardından mühendislik sektöründe Katar’da proje planlama ve iş geliştirmeden sorumlu olarak görev aldı.

2006 yılında Elginkan Holding’den, grup şirketlerinin stratejik planlaması ve yeni sektörlere giriş için iş geliştirme faaliyetlerini yürütmek için teklif alan Kütük, beş yıl boyunca, stratejik planlama, enerji, gayrimenkul ve imalat sektörlerinde yatırım fizibilitesi, Ar-Ge, yalın üretim, maliyet düşürücü projelerin tasarlanması ve uygulanması alanlarında çalıştı.

2004 yılında Katar’da şirketlere eğitim vermeye başlayan Cem, 19 yılda strateji (arama konferansı), stratejik planlama, proje yönetimi, iş geliştirme, fizibilite, şirket alım ve satışı, yatırımcı ilişkileri, durumsal liderlik, ürün yönetimi ve fiyatlama, inovasyon, yalın başta olmak üzere farklı konularda, onlarca kuruma yurtiçi ve yurtdışında verdiği eğitimlerle değer kattı.

2010’dan 2023 yılına kadar Türkiye’nin en büyük gruplarından Yıldız Holding’de, halka arz, strateji, Türkiye, İngiltere, Fransa, Ukrayna, Fildişi Kıyısı ve Pakistan’da şirket satın alma ve satışı, stratejik ortaklıklar, yeni pazarlara giriş projelerini yönetti.

Büyüme ajandasına sahip kurumlara, strateji, yeni pazarlara giriş, iş geliştirme, kurumsal finans, ortaklıklar, yatırımcı ilişkileri, M&A ve halka arz alanlarında danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

İngilizce ve Fransızca dillerine hakim olan Cem, uzmanlık alanlarında küresel gelişmelere ilişkin görüşlerini Dünya Gazetesi’nde Salı günleri köşe yazıları ile paylaşmaktadır.

Aşağıdaki iletişim formu ile bana ulaşabilirsiniz:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s